xx40. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom v 40. týždni?

Dieťa je úplne pripravené na vaše prvé stretnutie! Kosti sú ťažšie, s výnimkou lebky. Lebka je krehká a stiahne sa aby ľahšie prešla pôrodným kanálom.
Dieťa má okolo 51-52 cm a váži do 4 kg. Je to však individuálne. Jeho orgány sú už vyvinuté a prispôsobené na život mimo maternice.
Je najpravdepodobnejšie, že dieťa príde na svet v tomto týždni. Niektoré ženy však už tento týždeň držia svoje dieťa v náručí. Štatistiky hovoria, že len 5% žien porodí presne na ten dátum, ktorý lekár predurčil.

40.týždeň

Čo sa deje s vami?

Ste skutočná hrdinka! Prešli ste deväť mesiacov plných všetkých typov emócií - plač, radosť, obavy, zážitok aj neznáme vzrušenie. Naučili ste sa, ako sa starať o seba a o malú osobu, ktorá žila vo vašom vnútri. A teraz je tu. Držíte svoje vlastné dieťa prvýkrát v náručí. Ešte si to úplne neuvedomujete.
Po pôrode môžete cítiť vlastné telo ako keby bolo niekoho iného. Ale pamätajte si tento okamih. Užite si každú chvíľu: starostlivosť, lásku a dokonca aj strach o svoje dieťa, pretože tak ako rýchlo prešlo tých 9 mesiacov, tak rýchlo bude aj rásť. Odrazu uvidíte, že je vyrasteným dieťaťom, dievčaťom, chlapcom, ženou, mužom, matkou, otcom ...
…Ale zistíte, že neexistuje žiadny iný pocit, ktorý by sa dal porovnávať s týmto. Usmievajte sa na pomyslenie na tehotenstvo. Maternea bude vždy s vami!

Odporúčané produkty:

Odporúčame Maternea sprchový olej a gél na intímnu hygienu pre každodennú rutinu osobnej hygieny počas tehotenstva. Tvoria hydratačný základ, vďaka čomu bude následná starostlivosť efektívnejšia. Gél na intímnu hygienu udržuje optimálnu hladinu pH počas tehotenstva. Krém na spevnenie poprsia zlepšuje pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch.

Chladivý a relaxačný gél na nohy zlepšuje tón žíl, zmierňuje napätie a znižuje opuch. Upokojujúci balzam na bradavky je vynikajúci na prípravu bradaviek na obdobie dojčenia. Pri dojčení chráni bradavky pred podráždením a zápalmi. Spevňujúci telový krém sa môže dokonale kombinovať s hrejivým krémovým gélom proti celulitíde. Obidva obsahujú vybrané komplexy s preukázaným účinkom, ktoré pokožku spevňujú.