xx39. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom v 39. týždni?

Dieťa má dĺžku asi 50 - 51 cm a váži približne 3 - 4 kg. Je už úplne donosené. Počas tohto týždňa získa niekoľko gramov. Je už pripravené každú chvíľu prísť na svet a stretnúť sa s vami.
Maternica je natiahnutá na svoje maximum. Pupočná šnúra je v tomto období dlhá 50 cm a má priemer okolo 1,3 cm. Placenta, ktorá bábätko vyživovala postupne bude starnúť a výmena živín bude menej výkonná.
V črevách sú už nahromadené odpadové látky a dieťa ich vylúči prvou stolicou po narodení, tzv. smolka. Telo má 15 % tuku. Hlavička je mierne stlačená a pripravená prejsť pôrodným otvorom.

39.týždeň

Čo sa deje s vami?

Priestor, ktorý vaše telo dieťatku poskytovalo, sa stáva dieťaťu už nedostatočné. Každú chvíľu sa Vám môže spustiť pôrod. Začne v podobne kontrakcií.
Kontrakcie sa budú zosilňovať a časový interval medzi nimi sa bude skracovať.
Výhodou prirodzeného pôrodu je rýchlejšie zotavenie. Cisársky rez je však menej bolestivý pre Vás a pre Vaše dieťa. Pravdepodobne ste sa už rozprávali s partnerom, či bude pri pôrode. Partner musí mať ešte pred pôrodom jasnú predstavu, čo bude jeho úloha, čo budete od neho vyžadovať. Rozprávajte sa s ním o obavách, strachu aj o pôrodnom pláne.

Odporúčané produkty:

Odporúčame Maternea sprchový olej a gél na intímnu hygienu pre každodennú rutinu osobnej hygieny počas tehotenstva. Tvoria hydratačný základ, vďaka čomu bude následná starostlivosť efektívnejšia. Gél na intímnu hygienu udržuje optimálne hladiny pH počas tehotenstva. Krém na spevnenie poprsia zlepšuje pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch. Chladivý a relaxačný gél na nohy zlepšuje tón žíl, zmierňuje napätie a znižuje opuch. Upokojujúci balzam na bradavky je vynikajúci na prípravu bradaviek na obdobie dojčenia. Pri dojčení chráni bradavky pred podráždením a zápalmi. Spevňujúci telový krém sa môže dokonale kombinovať s hrejivým krémovým gélom proti celulitíde. Obidva obsahujú vybrané komplexy s preukázaným účinkom, ktoré pokožku spevňujú.