xx38. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom v 38. týždni?

Dieťa má dĺžku cca 50 cm a váži viac ako 3 kg. S touto krásnou váhou je už pripravené na stretnutie s vami. Hlavička by mala byť zafixovaná v panve. Tlačí na krčok maternice, ktorý sa postupne otvára. Obvod hlavičky a bruška majú rovnaké hodnoty.
Bábätko sa už pohybuje menej, nakoľko je už dosť veľké. Pohyby sa obmedzili na naťahovanie ručičiek a nožičiek. Väčšinu dňa trávi satím. Tento dobre vyvinutý reflex bude pre neho veľmi dôležitý aj po narodení.
Bábätko má ustálený režim. Strieda spánok s bdením. Naďalej sa mu ukladá tuk. Zaobľuje sa. Ale priberanie už nie je také intenzívne. V črevách sa mu zhromažďujú odpadové látky, ktoré vylúči prvou stolicou, tzv. „smolka“.

38.týždeň

Čo sa deje s vami?

Keď dieťa „dozreje“ pupok mamičky sa vyduje dopredu. Dieťa sa vám môže kedykoľvek narodiť. Kontrakcie sťahujú priestor dieťaťa a dieťa sa posúva čoraz nižšie.
Vaša chôdza bude nepohodlná, pretože jeho hlavička je v panve. Maternica tlačí na močový mechúr.
Môžete byť nervózna z pôrodu. Sú to však úplne prirodzené emócie mamičky. Ale netrápte sa. Pôrod je pre ženu prirodzenou záležitosťou, ktorý príroda dobre vymyslela. Ukľudnite sa a dôverujte. S kľudnou mamičkou vedia aj doktori lepšie spolupracovať. Ak budete príliš nervózna, môžu byť aj bolesti pri pôrode väčšie.

Odporúčané produkty:

Odporúčame Maternea sprchový olej a gél na intímnu hygienu pre každodennú rutinu osobnej hygieny počas tehotenstva. Tvoria hydratačný základ, vďaka čomu bude následná starostlivosť efektívnejšia. Gél na intímnu hygienu udržuje optimálne hladiny pH počas tehotenstva. Krém na spevnenie poprsia zlepšuje pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch. Chladivý a relaxačný gél na nohy zlepšuje tón žíl, zmierňuje napätie a znižuje opuch. Upokojujúci balzam na bradavky je vynikajúci na prípravu bradaviek na obdobie dojčenia. Pri dojčení chráni bradavky pred podráždením a zápalmi. Spevňujúci telový krém sa môže dokonale kombinovať s hrejivým krémovým gélom proti celulitíde. Obidva obsahujú vybrané komplexy s preukázaným účinkom, ktoré pokožku spevňujú.