xx37. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom v 37. týždni?

Od tohto týždňa môžete byť úplne pokojná! Dieťa je už donosené. Môže sa kedykoľvek narodiť.
Bábätko má 48 cm a okolo 2800 gramov. Má už dostatok tukových zásob. Všetko má dokonale vyvinuté a vytvarované. Bude už len priberať a trénovať svoje zmysli na skutočný život mimo maternice.
Od tejto chvíle bude priberať 15 g tuku za jeden deň a jeho imunita sa bude posilňovať. Jeho hlavička je už v panve zafixovaná a pripravená na pôrod. Obmedzujú sa pohyby, bude totiž čoraz väčšie a má málo miesta.

37.týždeň

Čo sa deje s vami?

Končí obdobie tehotenstva. Dieťa sa môže kedykoľvek narodiť. Tlačí Vám na mechúr a stále chodíte často na toaletu. Môže Vás bolieť chrbát a oblasť panvy.
Skontrolujte či máte všetko pripravené. Teraz budete chodiť každý týždeň na prenatálne kontroly a hmatom bude Váš lekár kontrolovať polohu a uloženie bábätka.
Horný okraj vašej maternice sa teraz nachádza pod vašou prsnou kosťou. Môžete chytiť „inštinkt hniezdenia“. Je to príval energie, ktorá môže prísť pár týždňov pred pôrodom. Niektoré ženy majú potrebu vyupratovať celý dom, prať záclony a iné domáce práce. Ide o vrodený materský pud, ktorý pripravuje na príchod dieťatka.
Pôrod sa Vám spúšťa kontrakciami a môže odtiecť aj plodová voda. Prvé kontrakcie sú najdlhšie, maternica pracuje na úplnom roztiahnutí krčka maternice aby sa dieťa mohlo dostať von. Druhá fáza je samotný pôrod. Dĺžka pôrodu je individuálna. Tretia fáza je pôrod placenty. Placenta sa oddelí od steny maternice a nasledujú kontrakcie, ktoré ju vytláčajú von z vášho tela. Pôrod placenty ja najľahšia časť pôrodu.

Odporúčané produkty:

Odporúčame Maternea sprchový olej a gél na intímnu hygienu pre každodennú rutinu osobnej hygieny počas tehotenstva. Tvoria hydratačný základ, vďaka čomu bude následná starostlivosť efektívnejšia. Gél na intímnu hygienu udržuje optimálne hladiny pH počas tehotenstva. Krém na spevnenie poprsia zlepšuje pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch. Chladivý a relaxačný gél na nohy zlepšuje tón žíl, zmierňuje napätie a znižuje opuch. Upokojujúci balzam na bradavky je vynikajúci na prípravu bradaviek na obdobie dojčenia. Pri dojčení chráni bradavky pred podráždením a zápalmi. Spevňujúci telový krém sa môže dokonale kombinovať s hrejivým krémovým gélom proti celulitíde. Obidva obsahujú vybrané komplexy s preukázaným účinkom, ktoré pokožku spevňujú.