xx33. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom v 33. týždni?

Dieťa váži približne 2 kilá a je dlhé asi 45 cm. Väčšinu dňa prespí. Keď sa prebudí, jeho oči sú otvorené. Používa už väčšinu svojich vyvinutých zmyslov a neustále kope. Pravdepodobne už zaujal pozíciu dole hlavičkou. Takto by mal ostať už do pôrodu.
Hodnoty plodovej vody dosahujú svoje maximum. Mozgové neuróny sa množia, prepájajú jednotlivé centrá. Hlavička sa zväčší tento týždeň o 1,3 cm, pretože rastie mozog.
Tento týždeň si dieťa osvojí sanie, prehĺtanie a dýchanie. Vyplazuje jazyk aby ochutnal svoje prostredie. Jeho telíčko si vytvára zásoby na fosfor, vápnik, železo, ktoré potrebuje na rast. Dieťatko má viac tuku a centrum kontroly telesnej teploty začína pracovať. Čoraz viac sa vaše bábätko podobná novorodencovi a čoraz viac sa správa ako pri pôrode.

33.týždeň

Čo sa deje s vami?

Maternica je asi 500 krát väčšia ako pred otehotnením. Tlačí Vám na niektoré orgány. Trápi Vás aj dýchavičnosť, pretože sa zvýšila tvorba červených krviniek.
Študujte o dojčení, ohľadom starostlivosti o dieťatko a pripravujte si vecičky, ktoré si zoberiete do pôrodnice. Budete stále ťažšia a unavenejšia. Teraz je vhodný čas. Po pôrode na čítanie veľa času nezostane. Vyhraďte si na to teraz čas. Budú to pre vás cenné informácie.
Je treba kúpiť aj detskú autosedačku, pri odchode z pôrodnice ju budete potrebovať. Pripravujte aj detskú postieľku.
Nachystajte si detskú kozmetiku. Pre dieťa používajte kozmetiku určenú pre novorodencov. Budete potrebovať detský olej pri suchej pokožke, zvlhčovací krém, krém proti zapareninám. Všetky produkty by mali byť hypoalergénne s prírodným extraktom.

Odporúčané produkty:

Odporúčame Maternea sprchový olej a gél na intímnu hygienu pre každodennú rutinu osobnej hygieny počas tehotenstva. Tvoria hydratačný základ, vďaka čomu bude následná starostlivosť efektívnejšia.
Telový krém proti striám preniká hlboko do pokožky a dokonale ju chráni. Kombinujte s olejom na pružnosť, ktorá zabráni vysychaniu pokožky. Naneste krém ráno a olej večer.
Krém na spevnenie poprsia zlepšuje pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch. Chladivý a relaxačný gél na nohy zlepšuje tón žíl, zmierňuje napätie a znižuje opuch. Upokojujúci balzam na bradavky je vynikajúci na prípravu bradaviek na obdobie dojčenia.