x3. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom 3. týždeň?

Tento týždeň tehotenstva je výnimočný aj napriek tomu, že možno ešte stále neviete, že ste tehotná. Vajíčko je už pevne uhniezdené v sliznici maternice. Ale čo je najzaujímavejšie, že srdiečko vášho dieťaťa už bije. Váš maličký je ešte stále veľmi krehký, ale po čase sa jeho srdiečko posilní.
Napriek tomu, že dieťa má len miniatúrne veľkosti, skladá sa zo 64 buniek, ktoré majú 2 vrstvy (epiblast a hypoblast), z ktorých sa budú postupne vyvíjať všetky orgány tela. Počas tohto obdobia sa objavia prvé krvné cievy. Stále neobsahujú červené krvinky, ale iba primárne bunky, z ktorých sa neskôr vytvoria všetky typy krviniek. V dôsledku zrýchleného delenia buniek malé dieťa rastie rýchlo - z 0,2 mm narastá na 1,5 mm!
Pohlavie bábätka je už určené. A tiež je už určená farba očí a vláskov.

3.týždeň

Tento týždeň je bábätko veľké ako makové semienko

Čo sa deje s vami?

Tento týždeň sa objavia prvé príznaky tehotenstva. Najskôr si pravdepodobne všimnete (aj keď to nie je prípad všetkých tehotných žien), že ste nedostali menštruáciu. Môžete cítiť zvýšenú únavu a ospalosť, pocity slabosti ale aj časté nutkanie na močenie, nevoľnosť, slabé krvácanie ale aj kovovú pachuť v ústach a odpor k niektorým jedlám. Veľa žien má citlivé a napäté bradavky, hnedšie prsné dvorce a cíti vnútornú nervozitu a podráždenie.

Odporúčané produkty:

Starostlivosť o pokožku začnite čistiacimi produktmi Maternea na osobnú hygienu ako je Sprchový olej a Gél na intímnu hygienu. Obsahujú špeciálne prísady, ktoré jemne čistia, vyživujú a pomáhajú zachovať správnu hladinu pH. V starostlivosti pokračujte s olejom na pružnosť pokožky, ktorý má vďaka svojim prírodným prísadám výrazný vyživujúci účinok. Tieto produkty môžete kombinovať s krémom na spevnenie poprsia, ktorý zlepší pružnosť jemnej pokožky na prsníkoch a tak pripraví pokožku na objemový nárast prsníkov.