Starostlivosť o telo a brucho

Starostlivosť o telo a brucho

Udržiavanie pružnosti pokožky je nevyhnutné k tomu, aby sa dokázala vyrovnať s napínaním a následným zmenšovaním po pôrode. Používajte hydratačné a výživné oleje a krémy špeciálne vyvinuté pre tehotné ženy, nakoľko bežné produkty môžu obsahovať nevhodné látky, ktoré preniknú cez vašu pokožku až k bábätku. Maternea olej na pružnosť pokožky kombinuje špeciálny výber vysoko kvalitných prísad vrátane rastlinných olejov a vitamínov. Pravidelné masáže aktivujú krvný obeh a posilňujú pokožku. 

Ďalším strašiakom tehotných žien sú strie. Hlboké praskliny zapríčinené naťahovaním pokožky zapríčiňujú hormóny ale aj nedostatočná výživa pokožky, pri ktorej sa stráca z pokožky kolagén a elastín, ktoré sú potrebné na podporu pružnosti. Bohužiaľ keď sa objavia, nikdy nezmiznú úplne. Preto je prevencia nevyhnutná. Rozvoju strií môžete zabrániť alebo obmedziť použitím špeciálne navrhnutých krémov, ktoré aktivujú produkciu kolagénu a elastínu, zvyšujú pružnosť pokožky a stimulujú regeneráciu buniek v hlbších vrstvách pokožky. Maternea telový krém proti striám obsahuje špeciálne vybrané prírodné zložky, rastlinné oleje a vitamíny, s vysokou účinnou schopnosťou. Pomáha nielen predchádzať striám ale zmierňuje viditeľnosť už existujúcich. Tak isto ako aj iné jazvy, ani strie by ste nemali vystavovať slnku. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak budete používať výrobky na strie pravidelne od začiatku tehotenstva. Aplikujte najmenej dvakrát denne krúživými masážnymi pohybmi; stimuluje krvný obeh a má relaxačný účinok.

Aby ste znížili pravdepodobnosť vzniku strií, skúste priberať na váhe postupne. Dodržiavajte zdravú a vyváženú stravu, najmä v druhom trimestri, keď sa vaša chuť do jedla náhle zvýši. 

Po pôrode sa elastické vlastnosti pokožky zmenia. Nezanedbajte osobitnú starostlivosť. Je dôležité používať výrobky, ktoré pomôžu telu zotaviť sa. Špecializované produkty o pokožku po pôrode aktivujú metabolizmus buniek a pomáhajú obnoviť poškodenú štruktúru kože ovplyvnenú napínaním a prírastkom hmotnosti. Maternea spevňujúci telový krém obsahuje komplex vybraných účinných látok, ktoré pokožke pomáhajú obnoviť jej pevnosť a tón po pôrode. Krém hydratuje, stimuluje regeneráciu poškodenej štruktúry pokožky a zlepšuje krvný obeh. Krém zmierňuje príznaky celulitídy.

Po pôrode sa odporúča začať robiť ľahké cviky, akonáhle sa budete cítiť pripravená a váš lekár alebo pôrodná asistentka to povolí.