starostlivosť o prsníky

Starostlivosť o prsníky

Vaše prsia sa zväčšujú od začiatku tehotenstva. Na svedomí to majú tehotenské hormóni, ktoré zvyšujú prietok krvi a menia štruktúru pokožky. 

Pokožka na prsiach a dekolte je extrémne tenká a jemná a nie je príliš elastická. Pretože na prsiach nie sú dobre vyvinuté svaly, krása a pevnosť dekoltu závisia úplne od stavu pokožky. Denná výživa a ochrana je preto nevyhnutná k tomu aby si prsia zachovali svoju prirodzenú krásu. Pri každodennej starostlivosti o prsia používajte špeciálne krémy a oleje, ktoré hydratujú a vyživujú, čím zachovávajú pružnosť pokožky. Pomôžete tým pokožke uniesť väčší objem, napínanie a spevnenie. 

Maternea krém na spevnenie poprsia obsahuje špeciálne vybrané účinné látky, ktoré zvyšujú elasticitu pokožky, chránia ju pred ochabnutím, vyživujú a hydratujú. Pokožka je zdravá, hebká a hladká. Ak chcete zachovať pružnosť pokožky, jemne masírujte svoje prsia počas sprchovanie.

Niektorým ženám na konci tehotenstva môže z pŕs unikať počiatočné mlieko. V tom prípade si treba prsia umývať opatrnejšie a pravidelne aplikovať prsia si umyte opatrnejšie a pravidelne aplikovať špeciálne zmäkčujúce krémy, aby sa zabránilo vyschnutiu pokožky. Bradavky a dvorce by sa nemali umývať mydlom, ale iba studenou vodou.

Dojčenie je najprirodzenejší spôsob kŕmenia vášho dieťaťa, ale niekedy trvá istý čas kým sa zosynchronizuje mamička s dieťaťom. Väčšinou pri prvom tehotenstve majú ženy problémy s dojčením. Bradavky môžu byť podráždené, popraskané a bolestivé. Na regeneráciu a ochranu bradaviek a na upokojenie bolesti alebo nepohodlia používajte špeciálne vyvinuté krémy na bradavky s čistým lanolínom.

Maternea upokojujúci balzam na bradavky obsahuje špeciálne vybranú kombináciu účinných látok, ktoré pomáhajú upokojiť, ošetrovať a chrániť bradavky, ktoré sú v dôsledku dojčenia bolestivé, podráždené a popraskané. Je vyvinutý špeciálne pre dojčiace matky. Pre dieťa je neškodný. Pred dojčením ho preto nie je potrebné umyť.