x2. Tehotenstvo po týždňoch

Čo sa deje s bábätkom 2.týždeň?

Celý vývin prebieha ešte stále na mikroskopickej úrovni. Ak nemáte plánované tehotenstvo, pravdepodobne ani neviete, že ste tehotná. Oplodnené vajíčko sa nazýva zygota. Popritom ako sa delí, kopíruje svoje DNA. Gény zdedené od obidvoch rodičoch sa pevne ukotvia v budúcom potomkovi a rodí sa nový život. Morula sa tiež niekoľkokrát delí, kým nevznikne asi 64 buniek. Z týchto buniek budú iba niektoré vyvíjať embryo, ostatné budú vytvárať plodové obaly a placentu, ktorá obklopuje bábätko v maternici.
Hovorí sa, že bábätko zdedí 50% génov po mamičke a 50% od svojho otca. Lenže aj vy ste gény zdedili taktiež po vašich rodičoch, takže približne štvrtinu všetkých génov zdedí vaše bábätko aj po starých rodičoch z otcovej aj matkinej strany.
Gény pozostávajú z DNA ktoré nazývame chromozómy. Bábätko prijme 46 chromozónov vo chvíli počatia, ktoré pozostáva v 23 pároch – každý chromozón obsahuje kópiu od otca a matky. A práve táto kombinácia ovplyvní vzhľad vášho dieťatka – farbu vlasov, očí, tvár a veľkosť nosa ako aj charakteristické črty.

2.týždeň

Tento týždeň je bábätko veľké ako makové semienko

Čo sa deje s vami?

Pravdepodobne stále netušíte, že ste tehotná. Ak ste tehotenstvo plánovali, možno máte tušenie. Ale ak nie, tak čoskoro zažijete príjemné prekvapenie, ktoré vám zmení život. Veríme však, že vás to zmení najlepším možným spôsobom. Nebojte sa, "zlé mamičky" neexistujú. Väčšinou sa materinský inštinkt objaví už začínajúcim zväčšovaním bruška. A neuveríte, aký silný bude tento inštinkt.

Čoskoro budete potrebovať:

Výrobky, ktoré vyživujú a udržiavajú pružnosť pokožky, pretože čoskoro sa začne zväčšovať objem v oblasti brucha, bokov, stehien a poprsia. Pravdepodobne viete, že správna starostlivosť o pleť začína čistou pokožkou. Neustále hormonálne zmeny, ktoré sa vyskytujú počas tehotenstva, môžu vysušiť pokožku a bežné výrobky na čistenie môžu tento stav zhoršiť. Aby sa predišlo takýmto problémom, potrebuje pokožka osobitnú starostlivosť a pozornosť.